Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 42
3. květen 2016 Vlasy

Trápí vás vypadávání vlasů? Skoncujte s tím raději dříve než později

V průběhu dne nám vypadne až 100 vlasů a během života bychom jich napočítali až několik desítek tisíc. Jedná se o přirozenou fázi vlasového růstu, které se není třeba obávat. Pokud však máte pocit, že Vaše kštice nebezpečně řídne a vlasy vám vypadávají po delší dobu ve větším množství, začněte jednat raději dříve než později.

 Hormonální nerovnováha, stres, nevyvážená strava nebo jen často příliš těsný culík – příčin nadměrného vypadávání vlasů je mnoho. Samotné vypadávání vlasů je však naprosto přirozený proces, díky kterému se naše vlasy v průběhu života obměňují.

Například na jaře a na podzim můžeme pocítit výraznější vypadávání vlasů, stejně jako se zvířatům v tomto období obměňuje srst. Každý vlas po určitou dobu roste, vypadne a je nahrazen novou generací vlasů. Kompletně se vlasy obnoví za 4 až 6 let a za rok nám mohou vyrůst až o necelých 20 centimetrů.

Pokud však kontinuálně ztrácíme více jak 100 vlasů denně (výrazné chomáče vlasů v rukou či na hřebenu po každém mytí a česání), měli bychom začít pátrat po příčině.

 

Příčiny vypadávání vlasů

U žen je nadměrné vypadávání vlasů často spojováno s hormonálními výkyvy. Zvlášť v obdobích menopauzy, v těhotenství, nebo šest měsíců po porodu, kdy u žen kolísá estrogen, je důležité dodržovat pestrou stravu bohatou na ryby, ovoce a množství vitamínů a minerálů, které podporují regeneraci vlasů.

Další časté příčiny vypadávání vlasů jsou poruchy funkce štítné žlázy, akutní onemocnění, vysoké teploty, dědičnost, léčiva, špatný krevní oběh, stres, úbytek hmotnosti nebo nedostatečná a nevyvážená strava s nedostatkem minerálů, vitamínů nebo železa.

U mužů je naprosto dominantní a běžnou příčinou vypadávání vlasů vyšší hladina testosteronu, která je nejvyšší mezi dvacátým a třicátým rokem života, kdy muži nejvíce plešatí. Zvýšená citlivost vlasových cibulek zapříčiňuje, že jsou vlasy postupně kratší a tenčí. Vlasový váček je po vypadnutí vlasu neporušený, není však už aktivním. Z 90 % je přitom mužská plešatost dána geneticky a nelze ji zcela předejít.

Řídnutí vlasů mohou ovlivnit i vnější vlivy, jako je UV záření, chlór, slaná voda nebo znečištěné ovzduší, které mohou časem vlasové cibulky ucpat a znemožnit jim tak růst nových vlasů.

Někdy však za vypadávání vlasů může i mechanické poškození vrchní vrstvy vlasové pokožky. Nošení příliš těsné vlasové pokrývky, příliš těsného culíku, nešetrné česání a fénování mohou pokožku dráždit, vytvořit na ni stroupky a lupy nebo ji nedostatečně prokrvovat. Pravidelná lymfatická masáž hlavy tak funguje velmi dobře jako prevence.

 

Začněte jednat

Pestrá a vyvážená strava bohatá na železo, zinek, selen a bílkoviny podporuje kvalitu vlasů a jejich růst. Skvělými pomocníky jsou v tomto ohledu mořské plody, maso, ořechy, dýňová semínka nebo pohanka.

Zařaďte do své koupelny péči proti vypadávání vlasů a následně péči na podporu obnovy vašich vlasů. Pokud jsou Vaše vlasy jen mechanicky narušené nešetrným fénováním či česáním, tyto přípravky fungují zpravidla velmi rychle. Nezapomeňte však, že pro výsledný efekt je naprosto stěžejní pravidelné a důsledné používání.

V případě podrážděné vlasové pokožky podpořte její prokrvení speciálními séry v kombinaci s pravidelnou lymfatickou masáží hlavy.

Pokud je úbytek vašich vlasů velmi náhlý a intenzivní, navštivte raději v první řadě kožního lékaře, který vám poskytne kompletní vyšetření.

 

PŘÍPRAVKY PROTI VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

image003image005image007image009

 

 

image023image025

 

 

image015image017image019image021

 

PŘÍPRAVKY PODPORUJÍCÍ OBNOVU VLASŮ

image027image029image031image033

 

image035image037image039image043