Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 271
6. září 2018 Vlasy

Správné mytí vlasů. Rady jak na to:

Umývání vlasů je rutinou, které se nikdo z nás nevyhne. Ale i při této činnosti je třeba brát na vědomí, jakých chyb se můžeme dopustit a předejít tak nepříjemným starostem v podobě lupů.

1) Rozčesávání vlasů

-          Ještě předtím než půjdete do sprchy, vlasy si pořádně rozčešte. Tímto prvním krokem své vlasy zbavíte laků na vlasy a gelů.

kartac clanek

2) Přiměřené množství šamponu

-          Jednou z velkých chyb při mytí vlasů je použití nesprávného množství šamponu. Na běžné umytí vlasů by mělo stačit množství šamponu o velikosti lískového oříšku.

 

3) Nanesení šamponu

-          Šampon vmasírujte co nejvíce ke kořínkům a pokračujte po celé délce vlasů. Pokožku hlavy masírujte pomocí bříšek prsů, ne nehtů, kterými byste mohly pokožku poškodit.

3474630564657 400x400

4) Počet umytí

-          Vlasy by se mělo mýt 2x. Poprvé při počátečním mytí, kdy vlasy zbavíme různých laků na vlasy, gelů a především kožního mazu. Při druhém mytí se začnou projevovat účinky, které naleznete na obale (záleží na konkrétních šamponech). Podle toho, jak dobře šampon pění poznáte, že vlasy jsou opravdu umyté.

 

5) Teplota vody

-          Pokud budete chtít použít studenou vodu, připravte se na to, že své vlasy neumyjete důkladně. Ani příliš horká voda není pro vaše vlasy to pravé. Použijte ideálně teplou vodu, spíše vlažnější.

 

6) Vymytí šamponu

-          Pro úplné vymytí šamponu byste měly své vlasy umývat přibližně 2-3 minuty. Délka smývání by měla být delší, než doba šamponování.

 

7) Následná péče

-          Kondicionér je pro vaše vlasy velice důležitý, snažte se ho tedy používat po každé umytí vlasů. Kondicionér nanášíme přibližně 10cm od kořínků nebo jenom na konečky vlasů.

10857429 4674421100893262 400x400

8) Správný hřeben

-          Při pročesávání vlasů byste rozhodně neměla hřebenem trhat, ale snažit se je postupně kousek po kousku rozčesat. I tu nejzacuchanější koudel na hlavy by měl bez problému zvládnout protiskluzový kartáč Tangle Teezer Aqua Splash.

9) Nikdy nechoďte spát v mokrými vlasy. Zkuste třeba iontový fén, který vaše vlasy nepoškodí.

ghd air hair dryer kit 29 400x400