Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 576
25. únor 2020 Vlasy

Péče o vlasy

Vlasy jsou určitě neodmyslitelnou součástí naší osobnosti. Jen si vzpomeňte, když se snažíte někomu popsat jakoukoliv osobu. Ta malá černovlasá, ten plešatej s brýlemi, taková ta blondýnka s ofinou… Naše vlasy jsou jednou z prvních věcí, které si ostatní všimnou. Proto je velice důležité, udržovat je v dobrém a reprezentativním stavu. My pro vás máme pár tipů, jak na to.

Základní věcí je vlasy správně mýt. Šampon nanášejte vždy jen k hlavě a nikdy ne na konečky vlasů. Když budete vlasy mýt po celé délce, zbytečně je vysušíme. Naopak kondicionér nikdy nedávejte k hlavě. Aplikujte jej jen na délky vlasů. Nejlépe od místa, kde vám začíná klasický culík. Na kondicionér nikdy nezapomínejte. Šampon vám při mytí vlas otevře, aby ho mohl dobře očistit. Vy ho pak musíte zavřít. K tomu používáme kondicionér, nebo vlasovou masku. Kondicionér zavírá vlas rychleji, ale maska potřebuje alespoň pár minut, proto ji nikdy neoplachujte dříve, než doporučují výrobci na etiketě.

 

pece o vlasy 2

 

Pokud jste fanoušci DIY, máme tu pro vás pár tipů na suroviny, které mají blahodárné účinky na naše vlasy. Můžete je používat samostatně nebo z nich smíchat vlasový elixír.

Prvním z nich je AVOKÁDO. Každý z nás už jistě o téhle superpotravině slyšel. Je zdravá nejen pro nás, ale i pro naše vlasy. Dužina z něj obsahuje dvě třetiny nenasycených tuků a třetinu oleje. Obsahuje také vitamíny A, B a C a také mnoho důležitých minerálů. Má výborné hydratační vlastnosti, a proto je vhodné hlavně pro vlasy polámané a suché.

pece o vlasy 3 

 

Dalším pomocníkem pro zdravé vlasy je PIVO. Díky jeho chmelu a sladu je pivo bohaté na vitamin B, hořčík, železo, měď a fosfor. Cukry, které jsou v něm obsaženy, pomáhají při uzavírání kutikuly vlasu. Výsledkem jsou tedy krásně lesklé vlasy. Před použitím nechte pivo vždy odstát, aby získalo pokojovou teplotu a nebylo příliš agresivní k vaší pokožce hlavy. Nechte jej působit 5 minut a potom omyjte.

pece o vlasy 5

 

VEJCE BÁNÁN A MLÉKO. Zní to jako začátek výborné bábovky, ale i tyto potraviny můžeme využít ke zlepšení naší kvality vlasů. Vejce hydratuje a také očišťuje vlasovou pokožku. Zároveň dodává sílu, objem a lesk. Banán má úžasné hydratační schopnosti a mléko vlasy nejen hydratuje, ale i zjemňuje.

 rhuzth

Pokud však ovšem dáváte přednost profesionální péči, tak vlasová kosmetika REDKEN může být tím pravým pro vás. Celosvětově známá značka Redken přišla jako první na převratnou kombinaci proteinů a vody, které ve správném poměru výrazně zlepšují kvalitu poškozených a zcitlivělých vlasů. Každý, kdo rád pečuje o své vlasy a chce jim dodat to nejlepší, ocení právě produkty Redken.

redken sampony

Více z této kategorie: « Krásné vlasy s Bio ionic