Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 97
2. srpen 2017 Vlasy

5 kroků, jak si správně umýt vlasy

Každý si myslí, že opláchnout vlasy je jednoduché a někteří z nás to i odbývají.

Vědci dokázali, že většina z nás si nemyje vlasy zcela správně. Někdo je zbytečně drhne, někdo špatně oplachuje a málokdo má dostatek trpělivosti, aby použil dvě dávky šamponu. To všechno může pomoci ke krásnější a zdravější hřívě.

  1. Je potřeba si uvědomit, že lít šampon přímo na vlasy není ekonomické z hlediska velké spotřeby šamponu, ale především méně tekutá konzistence se nedostane všude. Ideální je si šampon v malém množství v dlaních rozředit s vodou a poté aplikovat do vlasů. Dobrá volba je Redken Diamond Oil posilující šampon pro extrémní lesk. 

884486103420

2. Správná teplota je důležitá! Vlasy si myjte vodou, která není ani studená, ani horká. Studená totiž vlasy dobře neumyje, horká zase dráždí pokožku hlavy a vlasy se tím můžou více mastit. Takže příjemně teplá voda je ideální.

3. Následně zkontrolujte vlasy, jestli jsou čisté a dostatečně odmaštěné. V opačném případě šampónování vlasů ještě jedenkrát opakujte. V případě příliš mastných vlasů je možné, že při prvním mytím se vám nepodaří šampón emulgovat do řádné pěny.

4. Regenerace v podobě kondicionéru je důležitá. Kondicionér používejte po každém mytí. "Okyselí" pH vlasů a ty pak budou hladké a budou se krásně lesknout. V řadě Diamond Oil nalezneme i kondicionér pro podporu extrémního lesku.

884486103390

5. Po opláchnutí kondicionéru z vlasů pomocí ručníku jemně vysušte přebytečnou vodu. V nejlepším případě vlasy nechejte volně proschnout. V případě fénování doporučujeme použít bez oplachové spreje, které chrání vlasy před poškozením nadměrným teplem z žehliček či fénů. V tomto případě je jasná volba ghd Style Heat Protect ochranný sprej proti tepelnému poškození.

heat protect spray

Pro průměrného člověka je dostačující mýt si vlasy obden nebo každé dva tři dny. Neexistuje však jednoznačné pravidlo. Příroda každému nadělila jiné vlasy a ne každý je má takové, jaké by chtěl mít. Ale díky správné péči se dá s vlasy mnoho udělat a vylepšit je.