Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 576
8. srpen 2019 Tělo

Pomoc při nadměrném pocení

Nepříjemné a hlavně nežádoucí pocení poznáme všichni. Hlavně v teplejších dnech nebo ve stresových chvílích. 

Pocení funguje jako tzv. termoregulační nástroj v těle člověka pro udržení stálé tělesné teploty, takže to není nic negativního pro naše tělo. To samé se ovšem nedá říct pro náš společenský a sociální život. Proces pocení se řídí nervovým systémem a hormony. Následně začnou pracovat potní žlázy a pot je na světě. Čím vyšší teplota vzduchu nebo větší fyzická námaha, tím potní žlázy pracují intenzivněji. Budete se možná divit, ale samotný pot, jenž je tvořen převážně z vody a odpadních látek, tak nedisponuje žádným zápachem. Zápach se dostavuje, až když bakterie na pokožce a chloupcích začnou rozkládat bílkoviny a mastné kyseliny obsažené v potu.

Taktéž je důležité znát rozdíl mezi antiperspirantem a deodorantem.

 

Deodorant

Jejich největší předností je, že tlumí nepříjemný zápach. Taktéž do pozitiv můžeme zařadit skutečnost, že neobsahují hlinité soli. Tím pádem však žádným způsobem nezasahují do tvorby potu. Jsou tedy hlavně vhodné pro člověka s citlivou pokožkou a taktéž pro někoho, kdo tolik netrpí na nadměrné pocení.

 

Vichy DEO Mineral Roll-on 50ml

 

 

 

Vichy Deodorant ve spreji proti nadměrnému pocení 125ml

 

 

Vichy Homme Deo spray 72h pro muže 150ml

 

 

Antiperspirant

Oproti deodorantu, antiperspirant může nadměrné pocení zmírnit. Díky obsahu hliníkových solí blokuje ústí potních žláz a zapříčiňuje tím jejich dočasné zúžení. Existují poté antiperspiranty s koncentrovanou hlinitou solí a antiperspiranty s obsahem nižší koncentrace této soli. Pokud antiperspirant obsahuje slabší hlinité soli, jevhodný pro každodenní použití a nemusí se používat jen na noc před spaním, jak to již bývá u produktů, které mají právě koncentrovanější hlinité soli ve svém složení.

 

Vichy Soothing Anti-Perspirant Roll-on