Chyba
 • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 576
20. srpen 2019 Tělo

Péče o ruce

Ruce, chtě nechtě jsou vystavovány dennodenně nepříznivým vlivům. Ať už je to zapříčiněno naší profesí, proměnlivým počasím, jejich neustálým omýváním mýdlem a antibakteriálními přípravky, či dokonce slunečnímu záření.

Ruku na srdce, často na ty naše „chuděry“ zapomínáme. Přitom je pokožka rukou stejně citlivá jako na obličeji. Kůže na jejich hřbetě, kde je velmi tenká, je přitom nejcitlivější. Zde je mimo jiné i minimum tukové tkáně, proto stárnutí je právě na rukách nejpatrnější. Oproti tomu na dlaních zase chybí chloupky a mazové žlázy, což nese za důsledek horší absorpci jakékoliv vlhkosti.

Co z toho tedy hlavně plyne? Mazat, mazat a zase mazat. Nebude snad žádnou novinkou, že k základní péči o ruce tedy musí být v prvé řadě pečlivá hydratace a ochrana před vysoušením. Při umývání rukou si je zkrátka odmašťujeme, tím se z tamní pokožky ztrácí ochranný kožní film, který díky dobré hydrataci musíme doplnit. Dobré je mít sebou vždy nějaký krémík na ruce nejlépe v menším balení, aby se vešel pohodlně třeba do kabelky.

La Roche-Posay Lipikar Xerand, 50ml      Mixa Multi-Comfort Krém, 50ml

              

 

Vichy Hand & Nail, 40ml

 

Účinné jsou i zábaly. Nanesete silnější vrstvu krému. Ruce poté dáte třeba do bavlněných rukavic a můžete jít pohodlně spát. Nebo se pohodlně usadit k vašemu oblíbenému seriálu či pořadu a ruce se silnou vrstvou krému zabalit do igelitového sáčku a nechat jej vstřebávat. Poté zbytek krému buď vmasírujete, nebo jemně setřete. Fantazii si meze nekladou.

 

Mixa Repairing Surgras,100ml        Mixa Intense Nourishment, 100ml

                           

 

 

Kůže je živý orgán, který se stále obměňuje. Kromě hydratace je taktéž velmi dobré odstraňovat na pokožce ruky odumřelé buňky. K tomu by měl dopomoci peeling, který vaše ruce příjemně zjemní. Můžete k tomu použít speciálně určený produkt, nebo si jej velmi jednoduše připravit sama doma. Postačí vám k tomu olivový olej a cukr krystal. Domácí peelingovou pastu tedy vytvoříte smícháním 3 PL olivového oleje se 2 PL cukru. Pastu v silné vrstvě naneste na ruce a jemně vmasírujete. Poté ruce opláchněte a vysušte.