Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 466
10. květen 2019 Tělo

Které opalovací krémy si pořídit na léto?

Opalovacích krémů je na trhu nespočet, ale ne každý vám může vyhovovat. Jejich ochranný faktor je samozřejmostí, ale co konzistence, vůně, aplikace nebo voděodolnost? To jsou další aspekty, které jsou pro nás velmi důležité. Na ochranu před sluncem myslete raději hned, jakmile přistanete. Zejména pak v případě, že přilétáte během poledních hodin, kdy je slunce nejsilnější (mezi jedenáctou a třetí hodinou odpoledne). 

Zásady správného opalování:

 

Minimálně týden před dovolenou je dobré jíst betakaroten, případně doplňky stravy určené k opalování, které podporují zdravou barvu při slunění a pomáhají minimalizovat škodlivý dopad volných radikálů. Nebojte se, že kvůli ochranným opalovacím krémům nezískáte potřebnou denní dávku vitaminu D. K tomu stačí 30minutový pobyt venku, a to i časně z rána či k večeru, a dokonce i ve stínu. Nezapomínejte ani na voděodolnost přípravků. Voděodolnost znamená, že ochrana ve vodě vydrží přibližně 40 minut. Odolnost vůči vodě zahrnuje i odolnost vůči pocení.

 

Vichy Idéal Soleil Gel SPF 30 200ml

 

 

Jak natírat: 

 

Vždy minimálně 20 minut předtím, než vylezete na slunce. Jde o to, aby se přípravek stačil vstřebat a opravdu fungoval, jak má.

Přípravky by se měly správně nanášet na čistou, suchou kůži, a to v tenké vrstvě. Na jeden nátěr by mělo připadnout35 gramů přípravku, tedy sedm kávových lžic přípravku! Jedná se o mnohem větší množství, než jsou lidé zvyklí používat!  Nešetřete ani u přípravků ve spreji či na olejové bázi. I když budete mít voděodolné přípravky, nezapomínejte se znovu natírat při opakovaném koupání. V případě, že se nebudete koupat, tak každé dvě hodiny.

 

La Roche-Posay Anthelios XL Oil SPF 50+ 200ml

 

Kůže na obličeji:

Denní krém s ochranným faktorem je skvělý pro každodenní použití. Ale ne, pokud trávíte čas u vody, sportujete nebo celý den trávíte venku. Na obličej nepoužívejte menší ochranný faktor než OF 30, a pokud jste ve věku, kdy to vaše pleť ocení, použijte pod ochranný krém antioxidační nebo protivráskové sérum. Ochranné opalovací přípravky jsou navíc voděodolné, což denní krémy nejsou, a tak vám v létě dostatečnou ochranu neposkytnou.

La Roche-Posay Anthelios Lotion SPF 30 250ml

 

Kdy má slunce úplný zákaz:

 

Na slunce bychom neměli ani pomyslet, pokud máme citlivou pokožku - u té se totiž může projevit tzv. fotosenzitivní reakce (vyrážky, puchýře, červené skvrnky). Stejně tak, když užíváme léky, které zvyšují citlivost na slunce (např. antibiotika).

 

Vichy Idéal Soleil Gel SPF 50 200ml