Micelární vody se posledních pár let v kosmetice těší velké přízni. Objevují se ale také názory, že pro pleť nejsou prospěšné a že při dlouhodobém používání mohou zhoršovat kvalitu Vaší pleti. Na jakém principu tedy micelární voda funguje a je možné, aby Vaši pleť skutečně poškodila?
Jistě víte, že je v zimě potřeba o pleť pečovat trochu více než po zbytek roku. Mráz, vítr, sníh i slunce mohou pokožku v tomto náročném období poškodit. Jak by měla ale vypadat správná zimní péče? Rozhodně nemusíte nijak drasticky měnit svou zajetou rutinu v péči o pleť, ale dejte si pozor a vyvarujte se těchto nejčastějších chyb.
Po Vánocích a náročných silvestrovských oslavách potřebuje naše tělo i pleť pořádný detox. Stres, nezdravá strava, nedostatek spánku a alkohol způsobují, že naše pleť působí na první pohled zašedle a unaveně. Základem k oživení pleti je její důkladné čištění jak zevnitř, tak z venku.
Po tom všem vánočním shonu, kdy máte starostí nad hlavu, připravujete vše na Vánoce a vybíráte dárky pro své blízké, je nyní čas udělat radost i sobě. Vybrat ideální dárek je vždy oříšek, pokud jde navíc o kosmetiku, je výběr ještě těžší a lépe se Vám do vkusu nestrefí nikdo jiný než Vy.
Určitě jste už slyšeli, že odličování pleti je nezbytné a důležité. Aby čištění bylo opravdu účinné, musíte pleť odličovat důkladně a hlavně pravidelně. Večer potřebujeme naši pleť zbavit nečistot a líčidel a připravit ji na noc. Během noci naše pleť odpočívá, regeneruje a vstřebává prospěšné látky z krémů. Také funguje její samočistící proces, kdy vylučuje pot a maz. Proto je ráno potřeba pleť vyčistit a osvěžit, aby byla celý den svěží a zářivá.
Zda používat oční krém nebo ne řeší mnoho z nás. Malé balení krému určené speciálně pro oční okolí, které je většinou dražší než náš denní krém, vzbuzuje spoustu otázek. Kdy je čas začít používat oční krém? Je vůbec potřeba? A v čem je takový krém jiný?
Rozpraskání, šupinky a suchá místa na pleti se objevují, když je pleť podrážděná. Často je doprovází začervenání a nepříjemný pocit pnutí pokožky. Příčin může být několik. Chronicky podrážděná pleť může souviset s vrozenou křehkostí pleti, kdy je kůže přirozeně citlivější, nebo může jít o reakci na vnější vlivy – mechanické poškození pokožky, podráždění způsobené počasím, teplotními rozdíly, větrem a zimou. 
Kůže je největším orgánem lidského těla a jednou z jejích nejdůležitějších funkcí je, aby nás chránila. Máme za sebou pro pleť náročné léto a proto bychom se o ni měli nyní starat více a připravit ji co nejlépe na zimu.
Chtěla byste si skočit do fitka během polední pauzy, ale máte strach, že by utrpěla vaše vizáž? Pokud budete dodržovat těchto 5 tipů, Vaši kolegové nemusejí vůbec poznat, že jste před chvilkou dřela jako kůň ve fitness centru.
Kůže na těle se neustále obnovuje a staré vrstvy se odlupují. Často to ale nějakou tu dobu trvá a mezitím tyto šupinky zabraňují vytváření kůže nové.
Zase jeden rok pryč. Každý z nich nám ale ubírá z mládí a krásy. Přitom právě tyhle dvě vlastnosti vládnou světem.
Termální vodu můžeme řadit k povinné letní výbavě všech žen, mužů dokonce i dětí.
Věděli jste, že za vrásky mohou pouze z 30 % geny? Zbytek je tedy jen na nás! A proto Vám přinášíme pět typů, jak vráskám předejít.
Pleť o člověku prozradí mnoho informací. Je-li zdravá, svěží, pružná a hebká, znamená to, že i vy se cítíte dobře. Jak ale předejít vlivům, které pokožku doslova devastují? Prozradíme vám několik způsobů hydratace, aby pleť působila dokonale a byla bez chybičky.
EOS je světově známá značka oblíbená i mezi hollywoodskými celebritami. Není tedy divu, že v poslední době zaplavili svět padělky těchto balzámů na rty. V tomto příspěvku bychom Vás rádi seznámili s balzámy EOS a jak poznáte, že jste si koupili nebezpečný padělek.  
Na tuto chvíli jsme v ART OF BEAUTY netrpělivě čekali už od července, kdy byly masky Pure Clay oficiálně představeny na britském trhu. A už je to tady! Masky Pure Clay od L’Oréal dorazily do Čech.
Toto zmatňující tonikum ve spreji si získává stále více a více příznivců. Multifunkční přípravek totiž můžete použít na jakýkoli typ pokožky bez ohledu na její problémy nebo věk. Mohou ho tedy použít i miminka. A k čemu je vlastně tento malý modrý zázrak dobrý a proč ho potřebujete ke svému životu? Připravili jsme pro vás jednoduchý a krátký seznam nejčastějších a nejoblíbenějších použití. Fantazii se meze nekladou, a tak jej samozřejmě můžete použít úplně jinak.
V předešlém článku o péči o pleť jsme se věnovali hydrataci. V dnešním se můžete dočíst o tom, jak svoji pleť správně čistit, a proto vám představujeme skvělé čistící prostředky z řady Physiologique od La Roche-Posay.
Hormonální nestabilita, špatné stravovací návyky, nesprávná nebo nedostatečná péče o pleť. To vše jsou příčiny jednoho z nejčastějších chronických onemocnění kůže – akné. Nevzhledné pupínky se podle lékařských studií vyskytují až u 85 % mladistvých do 25 let.
  Období menopauzy se může negativně projevit i na Vaší pleti a to hlavně jejím postupným ochabováním, či extrémním vysušováním. Proto je potřeba dbát na výjimečnou péči. Zkuste například inovativní spojení unikátních aktivních látek v novém krému Neovadiol Magistral.
Světlá nebo tmavá, starší nebo mladší. Pleť každého člověka je jedinečná a vzácná. Schopnost pleti regenerovat se ale s přibývajícím věkem snižuje u každého z nás. Následkem je vznik vrásek nebo jejich prohlubování, ztráta pevnosti a mdlý odstín pleti. Jak tedy můžete viditelným známkám stárnutí pleti zamezit? 
Pamatujte, že ani ten nejlepší pleťový krém vám nezaručí pozitivní výsledky, pokud budete zapomínat na čištění a hydrataci pleti. Tyto dva procesy totiž představují základ pro docílení zdravé a krásné pleti bez vrásek a dalších nedokonalostí. Dnes se zaměříme především na hydrataci pleti.
Zrozené před tisíci lety, několik tisíc metrů hluboko ve francouzských vulkánech, postupně obohacené o desítky vzácných minerálů a aktivních látek. Řeč je o pokladech přírody ve formě mineralizovaných termálních vod Vichy a La Roche-Posay.  
  Každá z nás toužíme po svěží a přirozeně zářivé pleti, která je krásná a bez známek únavy po celý den. Zdravě rozjasněná pleť nepotřebuje mnohá líčidla a je přirozenou ozdobou ženy. Jak takové pleti docílit? Přinášíme Vám pár jednoduchých tipů, které stojí za to vyzkoušet.