Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 329
10. květen 2017 Pleť

Vymažte si z pleti pár let!

Věděli jste, že za vrásky mohou pouze z 30 % geny? Zbytek je tedy jen na nás! A proto Vám přinášíme pět typů, jak vráskám předejít.

picture photo 7d1dc9

1) Spěte na břiše
  Pokud spíte na břiše nebo na boku, zaděláváte si na tzv, "sleep wrinkles". Spaní na boku Vám může způsobit vrásky na bradě a tvářích, a za vrásky na čele může spaní na břiše. Nejjednodušší radou je spaní na zádech, ale pokud z nějakého důvodu na zádech nemůžete spát, pořiďte si měkký a prodyšný polštář, který obličej zkopíruje a na pleť tak nebude vyvíjen takový nátlak.

spánek

 

2) Vyvarujte se přílišnému opalování


  Nedovolte, aby sluneční paprsky poškodily kolagenová vlákna a používejte kvalitní krémy na opalování s vysokým UV faktor i přes to, že venku zrovna nesvítí sluníčko. Škodlivé paprsky k nám atmosférou neustále pronikají, a je tedy dobré, chránit se před nimi po celý rok. Vyzkoušet můžete například Vichy Idéal Soleil Gel-Fluid SPF 50, který vaši pleť dostatečně ochrání a zároveň ji hydratuje.

Idéal Soleil

3) Nepodceňujte čištění pleti
  Bez důkladného odlíčení a očištění pleti je každý boj s vráskami neefektivní. Ale pozor! Všeho moc škodí. Rozhodně Vám nedoporučujeme používat každý den peeling. Vaše pleť by byla zbytečně příliš vysušená. Doporučujeme Vám ráno použít kvalitní micelární vodu, díky které se zbavíte nečistot a prachu z polštáře a připravíte tak pleť na líčení. Skvěle Vám může posloužit La Roche-Posay Physiologique Micelární Voda, která pleť důkladně vyčistí a zároveň díky obsahu glycerinu hydratuje.

micelárnívoda

  Večer Vám doporučujeme použít na odstranění make-upu jemný odličovač na bázi olejů. Správnou volbou je bezesporu L'Oréal Paris Expresní Odličovač, který si hravě poradí i s voděodolnou řasenkou.

loreal

4) Základem je kvalitní krém na den i noc
  Také Vás někdy napadlo, jestli je opravdu nutné používat jiný krém na den a jiný na noc? A nestačil by opravdu pouze jeden? To rozhodně ne! Denní krémy mají lehčí konzistenci a kvůli tomu, že si na něho s největší pravděpodobností budete chtít nanést i make-up, jsou denní krém rychle vstřebatelné. Oproti tomu noční krémy pleť hloubkově vyživují, pomáhají obnovit ochranou bariéru a dodávají pleti potřebné lipidy (tuky), které by Vám přes den způsobovaly zbytečně mastný vzhled. Mezi nejoblíbenější pomocníky s boji proti vráskám patří bezesporu řada Laser X3 od L'Oréal Paris. Denní i noční krém najdete u nás v e-shopu.

dennínoční

5) Speciální péče o oční okolí
  Svěže vypadající pleť v očním okolí omlazuje celou tvář, jenže právě tato oblast je k tvorbě vrásek nejcitlivější. Pleť je v této části slabší, jemnější a citlivější, a proto si vyžaduje speciální péči. Na speciální krémy na oční okolí by hlavně neměli zapomenou nositelé kontaktních čoček. Pro ty jsou vhodné krémy bez parfemace. Krém Revitalift od L'Oréal Paris redukuje vrásky okolo očí již po čtyřech týdnech.

oční