Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 466
15. leden 2019 Pleť

Svoboda pro Vaší pleť

Vymeťte škodliviny, a to nejen z domu, či bytu, ale také z pleti. Během zimy, kdy je naše pokožka vysušená mrazem, ale také dlouhým pobytem na suchém vzduchu a to včetně pobytu doma, kde jsou vytápěné místnosti, si Vaše tvář zaslouží péči.

Každou z nás určitě trápí ucpané póry a černé tečky! Základní a prvotní věc jak s nimi zabojovat je správné odlíčení pleti. Čistit a odličovat pleť se už stalo naší každodenní rutinou. Kdy ale používat masky a peelingy? To se dnes dočtete v našem článku.

Prvně si zopakujeme, jak na správné vyčištění pleti. Velmi se zaměřujeme na večerní čištění pleti, to je sice správné, ale ráno je naše pleť dehydratovaná a potřebuje taky vyčistit, nejlepší je pleť ráno opláchnout vlažnou vodou a nanést třeba hydrofilní olej, kterým nečistoty šetrně omyjeme.

 

 

Pečujte o svou pleť přes noc

Noční masky jsou ideální pro ty z nás, které nemají čas hýčkat se přes den. Jejich kouzlo spočívá v tom, že se aplikují před tím, než ulehnete do postele. Během spánku dochází k nejvyšší činnosti pokožky.  Právě z toho důvodu se doporučují na noc zcela jiné kosmetické výrobky než přes den.  Večerní péče má speciálně zesílený regenerační a vyživující účinek. To splňují i noční masky. Ihned po probuzení si všimnete pozitivních výsledku. Pleť bude vitální, hebká, vyživená a projasněná. 

 

 

  

Vyměňte hutné krémy za lehčí emulze

Po ranním očištění pak následuje denní krém nebo pěstící olej, záleží na typu pleti i na ročním období. V létě jsou vhodnější lehčí emulze či gely, v zimě naopak hutnější krémy či rostlinné oleje (ať už jedno druhové či směsi). Zapomenout nesmíme ani na ochrannou funkci - ať už proti škodlivým vlivům vnějšího prostředí (prach, smog), tak i příslušnou UV ochranu. Zejména UVA záření má totiž podstatný vliv na předčasné stárnutí kožních buněk.

 

 

 

 

Opatrně s peelingy

K týdenním rituálům patří také peeling. Peeling pomůže odstranit odumřelé buňky, vyčistit póry a vyhladit povrch pokožky. Používá se nejen na obličej, ale i celé tělo. S peelingem bychom ale měli zacházet velmi opatrně. U velmi citlivé pokožky a u té s červenými žilkami bychom se měli peelingu vyhnout. Naopak bychom měli upřednostnit péči pomocí pleťových masek.  Díky tomu je pleť čištěna šetrně, ale zároveň účinně.

 

 

 

 

Dopřejte pleti masku

Alespoň jednou do týdne bychom měli své pleti dopřát pleťovou masku. Opět platí - výběr záleží na typu pleti a věku. Masky se nanášejí na vyčištěnou pleť a po použití je vhodné dodat ještě denní krém či gel nebo zkrátka to, na co jsme zvyklí. Výhodné a příjemné jsou masky ve formě krémů, které nemusíte z obličeje smývat, prostě se jen tak vsáknou a tečka. Zkuste se také alespoň jeden den v týdnu nelíčit, dodat pleti jen výživu, hydrataci a ochranu, aby si odpočinula.