Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 576
30. červenec 2019 Pleť

Stop akné v létě

Letos nám sluníčko opravdu přeje a již za sebou máme nespočet opravdu horkých a dá se říci upocených dnů a týdnů. Přeje ale i toto období naší pokožce a pleti? Jistě všichni víme, že přílišné opalování zapříčiňuje předčasné stárnutí pleti, ovšem u některých z nás může zhoršovat akné, nebo jej dokonce odstartovat.

Příčina akné je již všem dobře známá. Utvoří se na pokožce maz - nečistota , ta ucpe póry a ejhle, na světě máme hned nějaký ten pupínek.

Není však akné jako akné. Existuje akné, které je hlouběji v pokožce. Jsou to bolestivé záněty, které mnohdy nejdou „vymáčknou“, tak se musí holt přetrpět a vyčkat, až se vytratí samy. Pokud trpíte právě na tyto tzv. podebrané pupíky s příměsí hnisu, sluníčko vám spíše pomůže, než uškodí a tyto záněty bude redukovat.

Ovšem, na druhou stranu tu pak jsou rozšířené póry, více pupínků, které nejsou zasazeny v pokožce příliš hluboko. Na tento druh akné sluneční UV záření nebude mít pozitivní vliv, spíše naopak. V horkých a vlhkých dnech se člověk samozřejmě více potí. Na pokožce se tedy vytvoří vrstva mazu a nečistoty se na ní lépe drží. Dojde tak k přemnožení bakterií tvořících akné. A ruku na srdce, pokud ještě slečny dámy používáme make-up, tak tomu moc nepřidáme a celá situace se zhoršuje. Pokožka nemůže dýchat, zevnitř se potí a zvenku je zatavena vrstvou make-upu.

Nejdůležitějším a nejzákladnějším, co lze dělat je v prvé řadě dbát na větší hygienu. Místo obyčejných mýdel používat speciální čistící produkty jakož jsou gely, čistící pěny nebo vody určené právě na problematickou pleť. 

 

PRODUKTY PRO PROBLEMATICKOU PLEŤ NALEZNETE ZDE

 

 

Na problematická místa, ať už obličej, dekolt, ramena či záda používat spíše opalovací přípravky na bázi minerálních filtrů. Přeci jen je většina krémů na opalování na olejové bázi. Ano, na jednu stranu je pleť chráněna a svým způsobem vyživována, ale zároveň je náchylnější k zhoršení nebo ke vzniku akné, hlavně pro ty z nás, jenž trpíme na mastnou pleť.

Zároveň je nezbytné pleť stále hydratovat a vyživovat krémy. Pokud přestaneme pokožku hydratovat pomocí denních/nočních krémů, začne se cítit vysušeně a začne produkovat více mazu. Chybou je ji pak více vysušovat, neboť se začne mastit ještě více a vy se tak dostanete do začarovaného kruhu. Takže na hydratační krémy nezapomínat ani v létě!

A pak tu je ještě strava. Jak se říká: jste to, co jíte. Neplatí to jen ve spojitosti s konfekční velikostí našeho šatníku, ale i s tím, jak zdravě budou vypadat naše vlasy, nehty a pokožka. V těchto letních měsících jsou to hlavně sladké nápoje, které obsahují opravdu mnoho cukru. Různé dobrůtky a snacky na výletech a koupalištích. Na dovolené mnoho nezdravého jídla či alkohol. Přeci jen ve svém volnu se nikdo nechce jen tak omezovat, ale vše si užít. Důležitá je ale rovnováha. Takže občas místo sladkého pití vodu s citrónem nebo místo něčeho sladkého zkusit ovoce.

 

 

Léto si hlavně užívejte v klidu a v pohodě, bez stresů. Protože stres naší pleti také nepřispívá. ;)