Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 466
30. duben 2019 Pleť

Pryč se černými tečkami

Černé tečky na nose patří mezi nejčastější kosmetické problémy. Pleť kvůli nim opticky ztrácí svěžest, vypadá unavenější a je hrubá na dotek. Není to ale jenom estetický problém, jde vlastně o známku zanícené pokožky s ucpanými póry.

Abychom se dokázali poprat s černými tečkami, je nutné pochopit, s čím vlastně máme tu čest. Jedná se o rozšířené póry, které jsou zaneseny odumřelými buňkami, mazem (to kvůli nadměrné produkci mazových žláz) a bakterií Propionibacterium acne, která je u většiny lidí součástí běžné kožní mikroflóry.

Důkladně odličujte

Jak předcházet vzniku černých teček? Jasnou odpovědí je pravidelné čištění pleti. Ta by se měla ošetřovat večer, ale i ráno, jelikož i přes noc mazové žlázy pracují a produkují maz. Důležité je si pravidelně odličovat obličej a dekolt pleťovým mlékem nebo pleťovou vodou, která by neměla obsahovat alkohol.

 

L´Oréal Paris Micelární Voda Normal To Combination Sensitive Skin 400ml

 

Najděte, co Vám vyhovuje

Vyzkoušet můžete alternativní variantu, vhodnou hlavně pro velmi mastnou pleť. U ní je možné používat bahenní mýdla. Ucpané póry se nejlepé čistí pomocí ukazováčku přes ubrousek. Na závěr je pro dočištění a ztenčení pórů možné ještě aplikovat bahenní masku.

 

L'Oréal Paris Skin Expert Purity Mask 50ml

 

Pravidelně pleť obrušujte

Aby nedocházelo k zanášení pleti odumřelými buňkami, je žádoucí provádět pravidelně peeling. Pleť jím nejen vyčistíte, ale po aplikaci bude zářivá a hladká. Peelingové přípravky s drobnými částečkami však nepoužívejte příliš často, stačí jen jednou až dvakrát týdně, cílem není sedřít si kůži z obličeje, ale odstranit jen tu odumřelou.

 

Vichy Normaderm 3 in 1 125ml

 

Hydratujte každý den

Po aplikaci přípravků na vyčištění pleti ji nikdy nezapomeňte hydratovat. Vždy sledujte, pro jaký typ pokožky je krém určen. Máte-li mastnou nebo smíšenou pleť, raději se vyhněte mastným a hutným krémům. Jejich používání by všechny snahy odstranit maz z pórů mohlo snadno zhatit.

 

Mixa Moisturizing Anti-Dryness Krém proti vysušování 10% 50ml

Více z této kategorie: « Jarní make -up Pleťové masky »