Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 576
27. srpen 2019 Pleť

Pryč s kruhy a váčky pod očima

Potýkáte se s váčky či otoky pod očima? Nejlépe za doprovodu tmavých kruhů? Maskování make-upem nebo korektorem tento problém nevyřeší, to víme všichni. V prvé řadě to chce problém, který tento kosmetický nešvar vytváří, řešit.

Oční okolí má zkrátka velmi tenkou kůži. Je zde protkáno velké množství žilek a lymfatických žláz, které zásobují samotné oko a oční okolí.

Většina lidí si myslí, že příčinou váčků a tmavých kruhů je únava, úzkost, stres a hlavně nedostatek spánku. Ano, opravdu to tak je, avšak jsou to jenom jedny z dalších možností. Oni kruhy, váčky a otoky jsou důsledkem špatného prokrvení. To má za následek špatně okysličenou krev v těchto místech. Další příčinou taktéž může být strava - nevyvážená strava tedy neprospívá nejen našim křivkám, ale i tělu všeobecně. Ví se, že určité potraviny, například přepálený tuk zvyšuje v těle množství volných radikálů, jenž mohou náš organismus poškodit. Redukovat tyto volné radikály můžeme pomocí antioxidantů. Jeden z předních antioxidantů je třeba vitamín C.

Kruhy pod očima mohou signalizovat nejen již zmíněnou únavu či špatný lifestyle, ale i nějakou tu případnou nemoc. Může se jednat o jaterní potíže či chudokrevnost. Je dobré nic nepodceňovat, hlavně naše zdraví. Pokud se tedy s tmavými kruhy potýkáte již delší dobu a změna vaší životosprávy nepřinesla žádné ovoce, je dobré vyhledat odbornou pomoc.

Dejme tedy tomu, že naše orgány jsou v pořádku. Na trhu je plno očních krémů, které slibují zázraky. Tyto krému určitě napomohou k lepšímu prokrvení očního okolí, zesvětlení tmavých kruhů a celkově projasnění těchto míst. I my v ART OF BEAUTY nabízíme produkty zaměřené na péči o tato místa značek, ve kterých máme naprostou důvěru.

 

VICHY

 

 VICHY MINÉRAL 89 EYES, 15ml

 

Vichy Liftactiv Eyes, 15ml                  Vichy Liftactiv Serum, 10 15ml

 

 

L'ORÉAL PARIS

 

 L'Oréal Paris Hydra Specialist oční krém, 15ml

 

L'Oréal Paris Revitalift Filler Oční Krém, 15ml                    L'Oréal Paris Revitalift Laser X3 Oční Krém, 15ml

 

         

 

 

LA ROCHE-POSAY

 

 La Roche-Posay Hydraphase Intense, 15ml                 La Roche-Posay Redermic C Eyes, 15ml             La Roche-Posay Toleriane Ultra Oční, 20ml

 

Kromě kosmetických produktů, změny životosprávy tu ještě na dalším pomyslném místě stojí babské rady.

 – takový led prý umí naprosté zázraky. Kostkou ledu jemně potírejte oblast kolem očí. Případný otok se zmírní, pokožka se zde vyhladí a rozjasní.

Čajová lžička – na podobném principu funguje i čajová lžička. Dvě malé lžičky na pár minut vložíte do lednice (popř. mrazáku). Jemně je poté celé položíte na oči.

Pytlík od čaje – pokud si ráno vaříte čaj, můžete zkusit použitý čajový pytlík (nejlépe zelený či černý čaj) dát taktéž na několik chvil do lednice a poté jej přiložit na oko.

Zelenina – zde je řeč hlavně o čerstvé salátové okurce či bramborách, které pečlivě omyjete. Poté nakrájíte na tenká kolečka a přiložíte je na bolavé a unavené oči.

 

 

Jak již bylo výš zmíněno, existuje již zázračné kosmetické produkty, které jsou přímo určené na jemnou a tenkou kůži v oblasti očí. Tyto produkty dokáží nejen zjemnit a zesvětlit kůži, ale i zpomalit tolik obávaného stárnutí a ztenčování kůže.