9. leden 2020 Pleť

Péče o pleť v zimních měsících

Suchá pleť v zimě? Každá to známe. Zima je obtížným obdobím nejen pro lidi se suchou pletí. Naše pokožka je v zimě namáhána mrazem a je snáze zranitelná. Proto je potřeba v těchto měsících zabrat na údržbě a pořádně promazávat.

Tak jako měníme letní oblečení za zimní, měli bychom vyměnit také kosmetiku. V mrazivém období nám nebude stačit lehce hydratační krém a určitě bychom neměli používat žádný přípravek, který je na bázi vody. Přípravek může na pleti zmrznout a tím naši pokožku poškodit. Na zimní sezónu vybíráme tedy hutnější krémy, které jsou na bázi olejů a másel. 

 

Ruce a rty


Samozřejmě mrazem trpí také pokožka našich rukou. Je důležité je před mrazem alespoň částečně chránit rukavicemi a doma správnými hydratačními krémy. Pokud si jednou týdně uděláte čas, rozehřejte si doma sádlo nebo nahřejte jiný olej na 37-40 stupňů a ruce do něj na 10-20 minut ponořte. Po olejové lázni ruce otřete a zbytek vmasírujte do pokožky a také do okolí nehtů. Dalším postiženým místem bývají naše rty. V zimních měsících bychom se měli vyvarovat olizování rtů. Je nutné u sebe mít za každé situace balzám na rty a mazat pokaždé, kdy si vzpomeneme. I tady platí ten samý zákon jako u krému na obličej, čím hutnější a mastnější –  tím lepší! Můžete vsadit například na bambucké máslo, včelí vosk nebo na vazelínu.

 

Snímek_obrazovky_2020-01-09_v 10.18.01.png 20509.jpg

 

Výbava do hor

 

Pokud se chystáte na sjezdovku, nezapomínejte kromě hydratace také na slunce. I v zimě k nám pronikají škodlivé sluneční paprsky a asi nikdo z nás nechce mít opálené lyžařské brýle na nose. Jelikož to na horách pálí o trochu víc, měli bychom sáhnout po krémech s ochranným faktorem 30 a víc.

 

Snímek_obrazovky_2020-01-09_v 10.29.36.png