5. květen 2016 Pleť

Pár tipů pro krásně projasněnou a rozzářenou pleť

 

Každá z nás toužíme po svěží a přirozeně zářivé pleti, která je krásná a bez známek únavy po celý den. Zdravě rozjasněná pleť nepotřebuje mnohá líčidla a je přirozenou ozdobou ženy. Jak takové pleti docílit? Přinášíme Vám pár jednoduchých tipů, které stojí za to vyzkoušet.

 

Voda, voda a zase voda

 

O dodržování pitného režimu se už napsalo nesčetně článků a jistě se ještě napíše. Pravdou je, že je voda prospěšná naší pleti stejně tak, jak celému organismu. Napomáhá ji odvádět volné radikály a hydratuje ji. Nezapomeňte mít tak během dne vždy po ruce láhev s neperlivou a neslazenou vodou. Voda však neprospívá naši pleti pouze vnitřním užíváním. Termální vody ve spreji jsou skvělými společníky do kabelky každé ženy. Napomáhají regeneraci a obnově pleti, působí antioxidačně a zklidňují, ale také osvěžují pleť v průběhu celého dne. Vyzkoušejte termální vodu z La Roche-Posay ve spreji, bohatou na pleti prospěšné minerály.

 

image001

 

Omezte doteky obličeje

 

Čím více se dotýkáme našeho obličeje, tím více bakterií a prachu na něj rukama přenášíme. Naše pleť je následně mdlá a má tendenci k tvorbě pupínků. Pokud omezíte třeba jen zbytečné doteky obličeje z nudy, vaše pleť vám jistě velmi poděkuje.

 

Důkladná hygiena nade vše

 

Pouze důkladně odlíčená a očistěná pleť získá přirozené rozjasnění a bude vás zdobit po celý den. Je jen na vás, zda dáváte přednost čistění pomocí vody nebo suchému čistění pomocí vatového tamponku. Široká škála odličovacích přípravků různých textur od čisticích gelů, micelárních vod, přes oleje až k mlékům plně respektuje Vaše preference. Všechny čisticí přípravky by však měly být k pleti šetrné, s přirozeným pH a bez obsahu vysušujícího mýdla.

Pokud máte normální až smíšený typ pletia preferujete čistění pomocí vody, čisticí a odličovací gel či pěna, které Vaši pleť po umytí příjemně osvěží, jsou pro vás to pravé.

 

image003 image005

 

Sušší typy pleti vyžadují šetrné a jemní čistění bez vody pomocí vyživujícího čisticího mléka či suchého oleje, které vaši pleť zbytečně nevysuší.

 

image009 image007

 

Micelární vody poskytují šetrné odlíčení, čistění a zároveň tonizaci pleti včetně očního okolí. Pleti tak prokáží velkou službu při každém použití. Jsou vhodné pro všechny typy pleti.

 

image011 image013

 

Trápí vás rozšířené póry, černé tečky, pupínky nebo jen rychle se mastící oblast čela a nosu? Pokud ano, pravidelná a důkladná hygiena je pro vaši pleť dvojnásobně důležitá. Vaše pleť vyžaduje čisticí přípravky, které snižují tvorbu kožního mazu, stahují rozšířené póry, zbavují Vás černých teček a zároveň působí protizánětlivě. Kombinace čisticího gelu a vody je pro Vaši pleť to pravé. Existují však i micelární vody, které díky obsahu zinku napomáhají redukovat kožní maz a stahovat póry.

 

image015image017image021 image019

 

Jste majitelkou velmi citlivé a intolerantní pleti, která snadno reaguje na lehké podráždění? Ultra jemné odlíčení a čistění pomocí zklidňující emulze se striktně minimalistickým složením bez potencionálních alergenů je pro vás to pravé.

 

image025

 

Zbavte se odumřelých kožních buněk

 

Neschovávejte jas své pleti pod nánosy odumřelých a suchých buněk na jejím povrchu. Zbavujte se jich šetrně a hlavně pravidelně, alespoň jednou až dvakrát do týdne. Možností máte hned několik. Můžete sáhnout po čisticím peellingovém gelu nebo po skvěle fungujícím avšak šetrném elektrickém čistícím kartáčku, např. od značky Clarisonic. Skvěle fungují například i rýžové otruby.

 

Začněte používat tonikum

 

Tonikum neboli pleťová voda je leckdy opomíjeným avšak skvělým pomocníkem pro rozjasnění Vaší pleti. Pleť po očistění zklidňuje, stahuje póry a sjednocuje její odstín. Napomáhá také působení následné denní nebo noční péče. Existují různé varianty tonik pro suché, normální a smíšené až mastné typy pleti.

 

image027

 

Pomozte si s rozjasňující péčí

 

Vybrali jsme pro vás několik denních či nočních krémů a sér, které účinně rozjasní i ten nejmdlejší odstín pleti. Napomáhají vyrovnat povrch pleti a sjednotit její odstín. Vaše tvář tak okamžitě získá svěží a mladistvý vzhled.

 

 

image029image033image031image035