Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 329
11. říjen 2017 Pleť

Je oční krém opravdu potřeba?

Zda používat oční krém nebo ne řeší mnoho z nás. Malé balení krému určené speciálně pro oční okolí, které je většinou dražší než náš denní krém, vzbuzuje spoustu otázek. Kdy je čas začít používat oční krém? Je vůbec potřeba? A v čem je takový krém jiný?

článek obrázek ocnikrem

Nejprve si musíme uvědomit, že právě pokožka kolem očí je nejtenčí na našem celém těle. Je jemnější, křehčí, náchylnější na podráždění a velmi snadno ztrácí hydrataci. Z těchto důvodů je potřeba o ni šetrně pečovat. Obecně se dá říci, že pokud je Vám méně než 25 let, bude Vám stačit hydratační oční krém. Ten pak můžete vybírat podle dalších požadavků a problémů, které byste chtěli vyřešit. Mohou Vás trápit váčky pod očima, pak zvolte například intenzivní hydratační krém La Roche-Posay Hydraphase Intense s obsahem kofeinu. Kofein účinně redukuje otoky a váčky kolem očí a v kombinaci s přidanou termální vodou pokožku i zklidní. Což oceníte, pokud jste si třeba poplakala a máte ráno natelké oční okolí.

 larocheposay 3337872412646 T1 400x400

V případě, že Vás trápí kruhy pod očima, doporučujeme na den zvolit rozjasňující oční péči Yves Saint Laurent Top Secrets Flash Touch Wake-up Eyecare. Praktický roll-on obsahuje rostlinný komplex obohacený o arniku a výrazně zmírní známky únavy a rozjasní tmavé kruhy pod očima.

 top ecrets4 400x400

Hlavní rozdíl mezi očním a pleťovým krémem spočívá ve složení. Oční krémy by neměly obsahovat parfemaci a žádné dráždivé látky. Mají speciálně navržené složení tak, aby byly velmi jemné k citlivé pokožce, hydratovaly a bojovaly proti příznakům stárnutí. Pokud již vyhledáte péči proti vráskám, doporučujeme vyzkoušet Vichy Liftactiv Serum 10. Účinně omlazuje oční okolí a navíc díky obsahu Rhamnosy a ceramidů posiluje i řasy.

 vichy 3337871324346 T1 400x400

 Pokud si vybíráte oční krém nezapomínejte, že se nesmíte řídit typem své pleti, ale musíte se zaměřit pouze na oční okolí. Máte-li pleť suchou, je pravděpodobné, že budete potřebovat dodat hodně hydratace i pokožce kolem očí. Avšak máte-li pleť smíšenou nebo mastnou, oční okolí bude vyžadovat jinou péči než zbytek obličeje. U očního okolí je hydratace velmi důležitá, pokožka je jinak náchylná na tvorbu vrásek. Chraňte citlivou pokožku i před škodlivými UV paprsky a nezapomínejte na sluneční brýle.