Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 329
29. leden 2018 Pleť

Jak na správné holení

článek obrázek holení textJak se správně oholit, aniž byste podráždili pleť? Holení vousů nemusí být nepříjemná povinnost, stačí respektovat pár pravidel, používat kvalitní nástroje a kosmetiku a máte vyhráno.

Holicí strojek je základ a vyplatí se do něj investovat. Kvalitní strojek Vám dlouho vydrží a hlavně dobře oholí. Stejně jako se nevyplácí šetřit na holícím strojku, měli byste se vyvarovat i levných pěn na holení. Často obsahují vysoký podíl alkoholu, který vysušuje pokožku, napíná ji a ta je pak náchylnější na poškození.

vichy 3337871318895 T1 400x400  shave cream 400x400

Pro citlivou a problematickou pokožku je ideální zklidňující gel na holení Homme Anti-Irritations od Vichy s vápníkem, chránícím pleť a obnovujícím přirozenou ochranu kožní bariéry. Usnadňuje skluz strojku a vitaminy, vápník a termální voda poskytují intenzivní péči proti vysoušení pleti. Pro normální a suchou pokožku doporučujeme hydratační holící krém American Crew Shaving Skincare Moisturizing Shave Cream. Kromě snadného holení zhydratuje a vyživí pleť. Pokud se nechcete vzdát oblíbené pěny na holení, zkuste kvalitní krémovou pěnu American Crew Shaving skincare Protective Shave Foam se zklidňujícím složením. Zajímavou alternativou k holícím pěnám je holící olej American Crew Shaving Skincare Ultra Gliding Shave Oil. Chrání před podrážděním a poškrábáním během holení a je možné jej používat i pod holící krém nebo gel.

shave foam 400x400 shaveoil 400x400

Nejlepší čas k holení je večer. Kromě toho, že už nikam nespěcháte a nehrozí tak pořezání z nepozornosti, Vaše pokožka je nejméně náchylná na podráždění. Před holením si opláchněte tvář teplou vodou nebo nahřejte vousy teplým ručníkem. Naneste pěnu, gel nebo jiný přípravek na holení a holte vousy ve směru jejich růstu. Kůži je dobré jednou rukou držet napnutou a druhou holit klouzavými pohyby strojku. Nezapomínejte strojek či břitvu často oplachovat. Doporučujeme holit nejprve tvář, pak krk, knírek a nakonec bradku. Zde jsou vousy nejtvrdší a přípravek na holení má mezitím čas je změkčit. Na závěr opláchněte obličej studenou vodou. Odstraníte zbytky holícího přípravku a studená voda pomůže uzavřít póry a zklidnit kůži. Posledním krokem je aplikace tonika nebo krému po holení.

vichy 3337871318888 T1 400x400  american crew revitalizing toner 400x400 

Zklidňující balzám po holení Vichy Homme Sensi Baume pro citlivou pokožku obnovuje kožní bariéru po holení. Okamžitě zklidňuje a hydratuje. Při pravidelné aplikaci se pokožka stává odolnější vůči vnějším vlivům a méně citlivou. Právě oholenou pleť můžete zregenerovat také pomocí tonika. Regenerační voda po holení American Crew Shaving Revitalizing Toner uzavírá póry a velmi rychle se vstřebává. Je tedy ideální muže, kteří nemají příliš rádi hydratační balzámy a krémy.