Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 466
22. leden 2019 Pleť

Chraňte se před horským sluníčkem

Že je nutná ochrana před sluníčkem v létě u moře, ví pravděpodobně každý z nás, ale málokdo bere na vědomí, že stejným slunečním paprskům je pokožka vystavena při zimních sportech nebo turistice na horách. Navíc sluneční záření je ve vyšších nadmořských výškách intenzivnější, než v nížinách a jeho intenzita je ještě znásobena odrazem od sněhu! Ochranu byste tedy v zimě neměli rozhodně podceňovat.

Jak správně chránit pleť během zimních radovánek

Pobyt na čerstvém vzduchu je celkově příjemný a prospěšný. Nabije vás energií a pomůže zapomenout na starosti všedního dne.

Nesmíte ale zapomenout na ochranu před UV paprsky, které nikdy neodpočívají a dokážou nepříjemně překvapit. Pokožka se do jisté míry dokáže bránit sama – produkcí melaninu. V zimě ale dochází k nižší produkci, protože tělo cítí, že UV paprsky neútočí s takovou silou jako v létě. Pokožka se tak stává náchylnější ke všem potížím. Spálením to jen začíná.

Proto, než kamkoli vyrazíte, ujistěte se, že máte správný krém a balzám na rty, který se postará i o tu nejzranitelnější kůži.

Za nás doporučujeme:

           

 

Je vhodné v zimě používat peeling?

Není nutné se ho zcela vzdát, ale určitě ho není dobré používat příliš často. Úplně postačí dopřát si jednou za dva týdny jemný peeling celého těla. Jinak by totiž obrušování mohlo zbytečně narušit v zimě už tak křehkou ochrannou vrstvu pokožky. Lepší je proto sáhnout po pečujících, hydratačních pleťových maskách.

 

Je lepší koupel ve vaně nebo jen sprcha?

Když se vrátíme promrzlí domů, je pro nás přirozeně horká vana plná voňavé pěny více než lákavá. Pro naši pokožku však představuje lepší variantu sprcha a ošetření krémovým nebo olejovým sprchovým gelem, který o ni zároveň pečuje a zvláčňuje ji. Ideální volbou jsou vyživující sprchové oleje, například mandlový, jojobový nebo z pšeničných klíčků. Pokud přesto trváte na horké lázni, nezapomeňte do ní přidat vhodné koupelové přísady s hydratačními účinky.