10. červen 2020 Makeup

Večerní rutina

Co děláte pravidelně každý večer? Sprcha, zuby, pusa na dobrou noc. A co vaše pleť? Staráte se o ní dostatečně? Čistíte, hydratujete? Vytvořte si ranní a večerní rutinu a udělejte si z ní každodenní relax.
Nenechávejte odličování na dobu „až před spaním“. Pokud víte, že už nikam nepotřebujete vyběhnout, pusťte se do toho.

Co nejlépe rozpustí make-up, maz a SPF na naší pleti? Olej. Proto jako první krok sáhneme právě po nějakém produktu na bázi oleje. Můžete buď odličovat tampónkem, nebo nanést přímo olej v malém množství na pleť, nechat 2 minutky působit a potom smýt.

foto1

Produkt zde

Po oleji přichází na řadu další krok. Tím je čistící gel. Ten odstraní zbylé nečistoty a olej. Gel naneste na navlhčenou pleť, pořádně vmasírujte a omyjte.

foto2

Produkt zde
Třetím krokem by měl být toner. Tento produkt slouží k hydrataci a přípravě na aplikaci dalších produktů. Pokud si přejete, aby váš toner zároveň bojoval proti vráskám a byl tak účinnějším, volte ty s AHA a BHA kyselinami. Nejznámější jsou tonery s obsahem růžové vody. Nejlepší způsob aplikace toneru je vklepávání ho do pleti pomocí konečků prstů.

foto3

Produkt zde

Jednou za týden zařaďte do své péče také peeling a masku. Peeling vám odstraní odumřelé buňky z pleti a ta pak bude vypadat čerstvější a rozzářenější. Pokud máte ve zvyku sáhnout po tubičce peelingu, který si běžně nanášíte na tělo, zadržte. Na obličej se totiž nikdy nepoužívá peeling určený k ošetření pokožky těla! Důvod je prostý – tělový peeling obsahuje větší a hrubší částice, které jemné pleti na obličeji nesvědčí. Volte proto vždy přípravky určené k obličejové péči.

foto4

Produkt zde


Správná aplikace:

Peeling nikdy nepoužívejte „nasucho“, vždy předtím pleť navlhčete.

Pleť příliš nedrhněte, postupujte jemnými krouživými pohyby, ideálně od středu obličeje směrem ven.

Vyhněte se očnímu okolí, kde je pleť velice citlivá.

Jemný peeling můžete použít také na rty, které pak budou krásně jemné a vyhlazené.

Peeling důkladně smyjte.

Po peelingu na pleť naneste jakoukoliv pleťovou masku nebo velkou vrstvu hydratačního krému.

foto5

Produkt zde