Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 576
10. únor 2020 Makeup

Plesové líčení

Chystáte se na ples, máte připravený dokonalý outfit a váháte, zda se zvládnete nalíčit sama? Určitě se toho nemusíte bát. Máme pro vás pár tipů, díky kterým to půjde raz, dva. Vysvětlíme si, nejen jak se krásně nalíčit, ale také to, jaké fígle použít, aby líčení vydrželo celý večer.

Nejdůležitější je, vybrat si líčení, ve kterém se budete cítit sama sebou. Pokud neholdujete výrazným rtům, můžete více zvýraznit oči a naopak. Pro každé líčení je základem mít dobře připravenou pleť. Proto před každým líčením pleť pořádně hydratujte a pro větší výdrž aplikujte podkladovou bázi. Pokud dáte na pleť make-up bez krému, pleť si vezme všechnu vodu z make-upu, a ten pak nevydrží. Dobře rozetřený podklad nezapomínejte pořádně zapudrovat, a tím ho také zafixovat. Pokud máte ve své výbavě konturovací pudr, naneste ho pod lícní kosti a to, co vám zbylo na štětci, aplikujte na čelo. Tím docílíte zeštíhlení obličeje. Pro větší efekt můžete použít rozjasňovač, který aplikujete na místa, které chcete naopak vyzdvihnout, tudíž na lícní kosti a na horní okraj rtů.

 

plesove liceni 1

Nejjednodušší variantou jsou matné tmavé rty. Ty jsou v letošní sezóně velice trendy, a navíc je to rychlovka. Díky výrazným rtům se pak nemusíte věnovat očím. Stačí jen stín v tělové barvě a řasenka, takže příprava tohohle looku nezabere víc než pár minut. Jistotou jsou matné dlouhotrvající rtěnky, které po nanesení zaschnou a vydrží celý večer. Pokud si rtěnku pořídíte před plesem, určitě ji nejdřív vyzkoušejte nanečisto.

 

plesove liceni 2

 

Druhou variantou je kočičí linka. Pokud nemáte náladu na výrazné oči, můžete se chytit právě této možnosti. Linky oči nejen hezky zvýrazní, ale také krásně vytvarují. Na oční víčko použijte bázi, která vám zaručí, že linka vydrží opravdu celý večer. Pro jistotu víčko přetřete stínem v pleťové barvě. Pokud s linkami nemáte velké zkušenosti, určitě sáhněte po linkách ve fixe. Nejdříve namalujte tenkou linku podél pohyblivého víčka. K tomu vám napomůže mírné přizvednutí brady. Ocásek pak domalujte s pohledem přímo do zrcadla. Ocásek by měl vždy směřovat ke konci obočí. Případné nedokonalosti upravte vatovou tyčinkou namočenou například v micelární vodě.

plesove liceni 3

 

Další variantou jsou lehké kouřové stíny. Základem je vybrat si bravu, která se bude hodit k vašemu outfitu. Nejzákladnější jsou odstíny šedé a hnědé. Vyberte ty, které k vám více sedí. Na toto líčení budete potřebovat 3 odstíny barvy, kterou jste si vybrala. Nejsvětlejší dejte do vnitřního koutku oka a směrem ven ztmavujte. Stíny mezi sebou dobře prolínejte a pokud se budete cítit, můžete přidat také linku, která celý look podtrhne. Linku můžete vytvořit tužkou, fixou nebo klasickými tekutými linkami.

 

plesove liceni 4