Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 576
18. únor 2020 Makeup

Kosmetické štětce, aneb náš nejlepší přítel při líčení

Časy, kdy nanášení make-upu nebo očních stínů pomocí prstů, už dávno vzaly za své. Kosmetických štětců je ovšem na trhu celá řada a není snadné se v nich vyznat. Jak správně je tedy vybrat a jaké druhy jsou momentálně na trhu?

Hned na začátku bychom měli zmínit, že kosmetické štětce se dělí na přírodní a syntetické. Zatímco přírodní štětinky využijeme hlavně na sypká líčidla, jako jsou pudry či tvářenky, syntetické štětiny jsou perfektní na mastnější základy, jako je třeba make-up. Rozhodně se vyplatí si za kvalitní štětce připlatit, neztrácejí svůj tvar, bezvadně se s nimi pracuje a nehrozí u nich „pelichání“.

1260

Na trhu je spousta značek, štětec lze pořídit za 100,- Kč, ale i za 2000,- Kč. Roli zde hraje značka, z čeho je štětec vyroben, design a kvalita uchycení štětin v rukojeti. Neznamená to však nutně, že štětec za 2000,- Kč je ten nejlepší a štětec za 100,- Kč ten nejhorší. Pokud netrváte na luxusní značce, můžete kvalitní štětec pořídit např. kolem 400,- Kč.

 

Štětec na make-up

Make-up je nedílnou součástí každého zkrášlovacího procesu. Proč nanášet make-up štětcem? Existuje několik možností, jak make-up nanášet. Štětec na make-up je asi nejrychlejší a poměrně jednoduchá metoda. Oproti houbičce je snadné také čištění. Klasické štětce na make-up poznáme tak, že mají hodně husté a blízko sebe umístěné štětinky, buď mírně zkosené, nebo do rovna. Na korektory jsou pak vhodné drobnější a často zkosené do špičky, abychom ho mohly aplikovat přesně tam, kam potřebujeme.

stetec makeup

 

Štětec na pudr

Štětce na pudr jsou oproti těm na make-up o dost větší, hustější a kulaté. Je to proto, aby se jimi pudr dobře nabíral a stejnoměrnou vrstvou se nanášel na pleť. Velmi oblíbené jsou také tzv. kabuki štětce, které mají krátkou rukojeť, a díky tomu se nám se štětcem skvěle pracuje.

stetec pudr

 

Štětec na konturování

Pro někoho je fenomén konturování stále velkou neznámou, jiný by si bez něj už nedokázal líčení představit. Štětce na konturování mohou být oboustranné, potřebné jsou velmi husté a jemné štětinky, kterými aplikujete make-up jen na pár míst obličeje, a tak si například zúžíte nos nebo vyzdvihnete lícní kosti.

stetec konturovani

 

Štětec na tvářenku

Líčení tvářenky bývá někdy opomíjeno, ale je to důležitá součást celkového make-upu. Nejčastěji se dělá chyba v nevhodné velikosti a tvaru štětce. Ženy mají občas tendenci používat k líčení tvářenky velký štětec na pudr. Ten je ale velmi nepřesný a může se stát, že vytvoříte tvářenku, která tvaru obličeje příliš nelichotí. Tvářenky se nejlépe nanášejí hustými zkosenými štětci, kterými jedním tahem snadno naneseme potřebné množství.

stetec tvarenka

 

Štětec na oční stíny

Na oční stíny stačí jeden štětec, který je součástí paletky – chyba! Jeden nestačí! Pro stínování očí existuje snad nejvíce druhů štětců. Mají různé tvary i velikosti. Tyto štětce jsou tenké a velmi jemné.

stetec oci

 

Štětec na obočí

Jedním z nejoblíbenějších štětců je seříznutý štětec na obočí. S tímto štětcem dosáhnete nejen přesného tvaru obočí, ale můžete ho použít i k rozmazání tužky na oči nebo aplikaci očních linek.

stetec oboci

 

Štětec na rtěnku

A poslední štětec ve vašem kosmetickém arzenálu by měl být rozhodně ten na rty. Pomocí něho si rovnoměrně nanesete rtěnku na celé rty. Zvolíte-li tenký štětec na rty, můžete s ním vytvořit také konturu. Aplikace rtěnky štětcem na rty je přesná, rtěnku lépe zapracujete do rtů a tím se zvýší i její trvanlivost.

 

stetec rty