Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 576
24. září 2019 Tipy, triky, inspirace

Podzimní trendy v líčení 2019

Podzim se oficiálně přihlásil o slovo a nám nezbývá nic jiného, než se této skutečnosti zkrátka podřídit. Podzim bývá hned po létě dalším velmi oblíbeným ročním období. Super na něm je, že nám přináší širokou škálu kombinací jak v módě, tak i v líčení. Tak se na to vrhneme a probereme si, co v tom letošním podzimu bude zkrátka IN.

Začneme tedy líčením (na módu se zaměříme v následujícím článku), kdy se letos bude sázet hlavně na přirozenost. Důležitý je zde tedy nude make-up, tedy tzv. přírodní a jemný vzhled. Tónovat takovýto make-up look je možné do teplých bronzových odstínů nebo, pro světlé typy žen, do růžového nádechu.

 

 

Pokud chceme být přeci jen odvážnější či chceme večerní make-up lehce okořenit, trendy kromě jemného líčení budou třeba barevné oční stíny, silné oční linky či tmavé rtěnky. Barevné schéma pro oční stíny letos dává přednost hlavně v teplých odstínech tmavě hnědé, oranžové nebo i tmavší fialové. Důležité je nezapomenout, že při docílení tmavších odstínů do takzvaných smokey eyes je nesmírně důležité stíny správně po víčku „rozblendit“, tedy rozmazat. Jedná se hlavně o nepohyblivou část pod obočí, kdy by stíny měly vyplynout do ztracena. Oči můžete dále dozdobit třpytivými detaily, hlavně zlatými třpytkami.
Pokud nejste milovnicí očních stínů nebo s nimi zkrátka nejste tolik zručná a nevěříte si, tak oční linky budou zcela dostačující. Trend poukazuje na silnější či extravagantnější oční linky.
A konečně se dostáváme ke rtům. Pokud tedy zvolíte nude look, bude se k němu dobře hodit jak přirozenější odstíny rtěnek, tak i naopak barvy tmavé. Např. tmavě hnědé či bordó odstíny se k podzimu skvěle hodí.


 

Pro milovnice červených rtů se doporučuje spíše oranžově červené či korálové odstíny. Nezáleží zde, zdali upřednostňujete matnější či lesklejší rtěnky, důležité je rty správně hydratovat a pečovat o ně. Peeling rtů ať už pomocí speciálních produktů či za použití medu s krystalovým cukrem nebo zubním kartáčkem je to pravé ořechové pro jemné rty bez popraskaných či šupinatých rtů. Ruku v ruce s jejich peelingem je i jejich hydratace a to hlavně teď při nástupu sychravého počasí.