Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 576
29. leden 2020 Tipy, triky, inspirace

Péče o ruce a nehty

Ruce a nehty jsou naší každodenní vizitkou, a přesto je velmi často opomíjíme, a to hlavně v zimních měsících. Jelikož naše ruce vystavujeme každý den nepříznivým vlivům, a to hlavně rozdílům mezi venkovní a vnitřní teplotou, je potřeba pravidelná péče, a to především hygiena a hydratace.

Čas od času si naše ruce zaslouží hloubkovou regeneraci, proto můžeme před spaním zvolit mastnější krém (a minimálně jednou týdně zábal). K hebkosti nám pomůže i speciální peeling, nesmíme ale zapomenout na následnou hydrataci.

 

Hands peeling

 

Na první pohled by naše nehty měly být hladké, pevné, žádné skvrny a rýhy. Pokud nám chybí dostatek vitamínů, nehty se můžou lámat a třepit se.Jak tedy na silnější a odolnější nehty?

Zaprvé – pilník. Pokud nevíte správnou techniku pilování, tak pro vás bude nejlepší skleněný pilník. Nejen že se naučíte správně tvarovat, ale i zkracovat vaše nehty. Pokud jste si nejistí, svěřte se do rukou zkušené manikérky. Ta vám poradí s výběrem vhodného pilníku.

pilník nehty

Zadruhé – nehtová kůžička. Dokonalé duo – krém na ruce a olej na nehtovou kůžičku. Olej pomáhá udržovat nehty vyživené a hydratované, a to zejména kokosový, mandlový a olivový.

Zatřetí – pryč s odlakovači! Nepomáhá ani jedno časté používání, většina z nich je vyrobena na bázi alkoholu, což způsobuje jejich vysoušení a lámavost. Ihned po odlakování by nemělo následovat nové lakování, nechme naše nehty pár dní bez chemikálií. Nejšetrnější volbou je však odlakovač bez acetonu.

Začtvrté – kousání nehtů. Už dnes se můžeme setkat se speciálními průhlednými laky, které mají hořkou chuť a zabraňují tak okusování. Pro rychlejší růst je důležitý především zinek, vápník, bílkoviny a vitamíny A, B.

biting nails

 

Rekapitulace správné volby manikúry. Jak jsme si již říkali, základem je správný pilník. Nejlepší variantou je skleněný, můžete zvolit ale i papírový nebo multifunkční s leštičkou. Poté následuje olejíček, stačí vždy jedna kapka na každý nehet. Co se týče odlakovačů, zvolme ten bez acetonu, pokud však nemůžeme takový sehnat, kupme si aspoň ten doplněný o vitamín E a aloe vera. Vyhlazení pokožky, k tomu nám pomůže peeling (ten si můžeme udělat i sami doma, a to smícháním soli a trochou olivového oleje). Následuje masírování rukou. K tomu nám pomůže dostatečné množství krému, který naneseme jak na ruce, tak i po lokty. Pokud se rozhodneme se vybarvit, zvolme jako podkladovou bázi zpevňovač nehtů, ten chrání před pigmenty barevného laku. Nyní je na řadě barevný lak. Aplikujeme dvě vrstvy, necháme zaschnout. Poslední tečka je vrstva bezbarvého laku. Nechte zaschnout a můžete se těšit z dokonalé manikúry.

Laky na nehty na ART OF BEAUTY

colorama

Více z této kategorie: « Halloween za dveřmi