Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 576
10. říjen 2019 Tipy, triky, inspirace

Halloween za dveřmi

Halloween, dříve známý jako „ten americký svátek“, ale dnes už i u nás vcelku dost zaveden a znám. Ne tedy v tom smyslu, že by děti chodívaly koledovat sladkosti k sousedům, ale spíše co se výzdoby domu/zahrady, make-up looku a kostýmů týče.

Z úvodu bychom si měli asi tento svátek o něco v krátkosti přiblížit. Možná se budete divit, ale původ svátku připadá k Irsku a Římu. Zvyky Halloweenu se rozvinuly právě v Irsku na základě zvyklostí oslavy svátku Všech svatých, který sem byl přenesen právě z Říma. Až vystěhovalci tyto zvyky přenesli do USA v 19. Století, kde se všeobecně rozšířil.

 

Halloween se slaví poslední den v říjnu, tedy 31. a letos tento den připadá na čtvrtek. Tento svátek se tedy slaví, se vší tou strašidelnou parádou, hlavně v anglicky mluvících zemí, zejména je řeč o USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii a Novém Zélandu. Znám je ovšem v celosvětovém měřítku. Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows' Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“.

 

  

Co se týče kostýmů a make-upu, tak zde samozřejmě platí, čím děsivější, tím lepší. Pokud však nejste příznivcem strašidel či hororových postav, trendy jsou i postavy filmové – hlavně pohádkové postavy a superhrdinové.

 

Halloweenský make-up je pak už záležitostí žen. Samozřejmě žijeme v době, kdy je možné cokoliv a už nikoho nepřekvapí make-up ani na mužích. Podrobné návody naleznete nejsnáze na youtubových videí. My Vám sem přidáváme pouze looky, které nás opravdu dostaly do kolen.

   

 

Když bychom se přesunuli k tématu výzdoby, tak pokud Halloween máte rádi, tady si dost vyhrajete. Největším symbolem jsou zde samozřejmě dýně, jenž se vyřezávají. Pokud si je chcete uchovat déle, namočte je na několik hodin do vody. Další metodou je ihned po vydlabání a vyřezání potřít všechny řezné plochy vazelínou, která brání dehydrataci a dýni na chvilku „zakonzervuje“, protože zapálená svíčka ve vydlabané dýně zkrátka s dýní moc nekamarádí.

 

   

 

Krásného Halloweena přátelé. :)